HappypET - האם כדאי להעביר את חיית המחמד למזון ללא דגנים?
דף הבית >> מאמרים >> מזון ותזונה >> האם כדאי להעביר את חיית המחמד למזון ללא דגנים?
האם כדאי להעביר את חיית המחמד למזון ללא דגנים?
פורסם: 4.12.17כאשר יש מבחר כה גדול של מזון לכלבים וחתולים על המדפים, לא תמיד קל לבחור את המזון הנכון עבור החתול או הכלב שלך. בשנים האחרונות, מזון ללא דגנים לכלבים וחתולים נהיה מאד נפוץ בחנויות לחיות מחמד, מה שעולה בקנה אחד עם המודעות המוגברת של בני האדם בנוגע לתזונה ללא דגנים שלהם עצמם.
עבור אנשים עם צליאק או עבור אנשים שפשוט מרגישים יותר טוב לאחר שהורידו דגנים מהתפריט שלהם – יש הגיון בלהעביר את הכלב או החתול שלהם לתזונה דומה.

התומכים בסוג התזונה ללא דגנים, מאמינים שדגנים הם תוספת לא טבעית למזונם של כלבים וחתולים. האבות הקדמונים של חתולים וכלבים לא אכלו דגנים כלל, אלא התמקדו בעיקר בבשרים טריים ומגוונים.
לעומת זאת, חיות מבויתות התפתחו מאד וכך גם מערכת העיכול שלהם. רוב הכלבים והחתולים מסוגלים לעכל דגנים ללא בעיות. בעוד שיש בעלי חיים עם אלרגיה, דגנים הם רק אלרגן אפשרי אחד, מתוך רבים. רוב החיות שאלרגיות לדגנים, אלרגיות בנוסף לדברים אחרים, כגון בשר בקר, חלב, או עדשים.

בעוד שתזונה ללא דגנים יכולה לעזור לכלבים וחתולים רבים, היא לא תמיד הבחירה הנבונה ביותר עבור כל כלב וכלב או חתול. גזעים מסוימים של כלבים, ביגל למשל, זקוקים לפחמימות שמתקבלות מהדגנים כדי לשמור על משקל תקין. ישנם גזעים של חתולים וכלבים שהם יותר רגישים לדגנים – למשל, גולדן רטריבר, שרפיי, בוקסר, כלבי תחש, חתולים פרסיים וגזעים אקזוטיים כמו אוסיקט וסוקוקה. גזעים אלה לרוב יפיקו תועלת מתזונה דלת פחמימות, עשירה בחלבון ונטולת דגנים.

אם שמת לב שחיית המחמד שלך מנשירה שיער ומתגרדת הרבה, ייתכן שתזונה ללא דגנים תהיה אלטרנטיבה טובה עבורה. תזונה ללא דגנים יכולה להועיל לכלבים ו/או חתולים שסובלים מהוט ספוט, דלקות אוזניים תדירות, או אפילו כאלו שפשוט רגישות באופן כללי לסביבתן.
אם חיית המחמד שלך מראה סימנים כאלה לאלרגיה וחוסר נוחות כללית, ייתכן שמעבר למזון ללא דגנים יעזור לה.
ישנם בעלי חיים שמצבם משתפר כבר בתוך כמה שבועות מרגע החלפת המזון. אם הכלב או החתול מסתגל בצורה טובה לתזונה החדשה, סביר שנראה שיפור ועלייה ברמת האנרגיה שלו, במראה הפרווה ובבריאותו, וכן יהיו פחות דלקות ובעיות אחרות.

לא כל הכלבים והחתולים האלרגיים מגיבים לדגנים, לכן אולי יהיה צורך לנסות סוגים שונים של מזון עם מרכיבים שונים על מנת לזהות את הבעיה. חלק מחיות המחמד משתפר כאשר הם עוברים למזון המבוסס על בשר שונה, לדוגמא, במעבר ממזון המבוסס על בקר למזון המבוסס על ברווז כמו למשל אקאנה ברווז ואגס. שינויים פתאומיים בתזונה עלולים ליצור מצוקה גסטרואינטסטינלית. יש להתייעץ עם וטרינר כיצד לעשות את המעבר לתזונה חדשה באופן מוצלח.


בחירה נכונה של מזון ללא דגנים

כתלות בצרכים המיוחדים של חיית המחמד שלך, תזונה עשירה בדגנים עשויה להיות מועילה ובריאה. ישנם סוגים רבים של מזון לחיות מחמד שמכילים דגנים מלאים שהינם עשירים בנוטריינטים, וטובים ובריאים עבור חתולים וכלבים. במתכון לעוף ואפונה ירוקה קלאסי של מריק יש 20% דגנים מלאים, אורז מלא, שיבולת שועל, וקינואה. באורז מלא יש רמות נמוכות של שומן רווי, כולסטרול וסודיום, והוא מהווה מקור בריא לפחמימות עבור גזעים שזקוקים ליותר אנרגיה.
הגור שלך יוכל לקבל סיבים תזונתיים מסיסים ולא מסיסים משיבולת שועל, העוזרים מאד לעיכול. קינואה היא מקור לאנרגיה, ללא גלוטן, עשירה בחלבון, ברזל, ויטמין B, סידן, ויטמין E, מגנזיום ואשלגן.
יש לציין שהיא מכילה אף תשע חומצות אמיניות חיוניות.

אם, לעומת זאת, חיית המחמד שלך הראתה סימנים לאלרגיה מסוימת או לאי סבילות, מזון ללא דגנים עם מרכיבים מוגבלים, כמו למשל אקאנה ברווז ואגס או אקאנה כבש ותפוח יכול לעזור. המתכון הזה משתמש במקור מיוחד ויחיד לחלבון שרוב החיות אינן אלרגיות אליו, בפחות מרכיבים ופחמימות.

יש לבחור את המזון של חיית המחמד בהתבסס על הסימפטומים, רמת האנרגיה והמשקל שלה כדי לשמור על בריאותה התקינה.
אם אינך בטוח לגבי האלרגיות שלה או התזונה הנכונה עבורה, כדאי להתייעץ עם הווטרינר שלך.


מריק עוף, אורז חום ואפונה ירוקה 13.6 ק"ג אקאנה פסיפיקה דגים 11.4 ק"ג אקאנה כבש ותפוח 11.4 ק"ג אקאנה ברווז ואגס 11.4 ק"ג

       
למה לקנות בהפי פט?

 
 
       
 
עזרה
שרות לקוחות
 
 
 
 
 מי אנחנו
 
הצטרפו אלינו!
 
השכרת ציוד
 
מאמרים אחרונים

4 טיפים לשמירה על טריות המזון של חיית המחמד שלך
 
 
 
 
 
שרות לקוחות
08-916-2222
 
 
אתר מאובטח SSL
       
       
2009-2017 כל הזכויות שמורות להפי פט